Jest przynajmniej kilka powodów, dla których słynne nadgryzione jabłka, czyli iPhone’y coraz częściej stają się modelami smartfonów wybieranych przez całe rodziny. Dlaczego warto wyposażyć całą rodzinę w najlepsze modele smartfonów? Jak zaoszczędzić przy tym pieniądze na inne potrzeby?

Rodzina = duże wydatki

Niezależnie od tego, czy Twój model rodziny to 2+1, 1+1, 2+2 lub 2+3 itd., zawsze musisz się liczyć z wydatkami. W dobie napędzanej inflacji liczy się każdy grosz, a nie ukrywajmy – dzieci mają swoje potrzeby i chciałyby cieszyć się tym, co najnowsze, najlepsze, najmodniejsze. Poza tym dla dorosłych ładny smartfon z funkcjonalnymi apkami jest jak najbardziej pożądanym gadżetem a i często niezbędnym narzędziem pracy. Co robić w sytuacji, gdy nie stać Cię na zakup nowych iPhone’ów dla całej rodziny lub najzwyczajniej nie chcesz przepłacać?

Chcesz kupić telefon z drugiej ręki od Kowalskiego? Raczej nie polecamy tego pomysłu. Dlaczego? To proste: nie masz pewności, jak bardzo poniosła kogoś fantazja podczas pisania ogłoszenia, jak bardzo je podkoloryzował, a poza tym nie dostajesz żadnej gwarancji na sprzęt, który kupujesz. W związku z tym może się zdarzyć, że wejdziesz w posiadanie kilku używanych iPhone’ów, wydasz całą miesięczną pensję lub więcej a telefony, które otrzymasz, po krótkim czasie użytkowania będą nadawały się do naprawy lub recyklingu. Dlatego, dla każdej rodziny mniejszej lub większej, dla wszystkich, którzy nie lubią przepłacać i chcą wyposażyć bliskich w iPhone’y lepsze niż używane, istnieje opcja zakupu odnawianych smartfonów i to z gwarancją.

Odnowione iPhone’y dla rodziny – korzyści

Odnowione smartfony to jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i czerpania radości jak z nowych. Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć zakup odnowionego iPhone’a zamiast nowego, w tym:

  • Koszt: odnowione iPhone’y to przede wszystkim niższa cena niż zakup nowych modeli, które tracą na wartości już po pierwszym dniu użytkowania. Ponieważ ceny smartfonów rosną z roku na rok, a w niektórych przypadkach osiągają kilka tysięcy złotych i nie widać końca tych wysokich cen, zaoszczędzenie pieniędzy jest mile widziane, zwłaszcza gdy rodzinny budżet jest ograniczony.
  • Brak miesięcznych opłat za telefon: jeśli nie możesz zapłacić gotówką za telefon w salonie danego operatora, alternatywą jest zwykle podpisanie bardzo długiej umowy i płacenie za wybrany model w comiesięcznych rachunkach za abonament. Niby korzystnie, na raty, ale… Jeśli przeliczysz, ile musisz przeznaczyć na spłatę wszystkich rat za nowy telefon, to okaże się, że w tej cenie co roku mógłbyś kupić nowsze modele odnowionych iPhone’ów dla całej rodziny.
  • Wygląd: odnowiony iPhone nie wygląda gorzej od nowego egzemplarza. Oczywiście to zależy od klasy, na jaką się zdecydujesz, ale nawet ten w stanie dobrym będzie pod względem wizualnym i technicznym o wiele  lepszy od modelu używanego. Kompleksowe odnowienie w każdym aspekcie oraz wieloetapowe testy diagnostyczne sprawiają, że otrzymujesz technologię, która jest jak nowa w cenie używanego przedmiotu.

Jeśli martwisz się jakością odnowionej technologii, weź pod uwagę, że większość osób, które zdecydowały się na zakup odnowionego modelu telefonu, jest bardzo zadowolona i nie ma zastrzeżeń do działania zakupionego produktu.

Odnowiony iPhone to edukacja od najmłodszych lat

Wiemy, że dzieci pragną technologicznych nowinek i flagowych modeli iPhone’a, ale decydując się na zakup odnowionego sprzętu w dobrej cenie, pokazujesz im, że nie zawsze trzeba wydawać dużo, aby podnieść sobie komfort życia. W dobie popularyzacji stylu ECO i recyklingu dajesz pociechom lekcję oszczędzania i przemyślanego inwestowania pieniędzy. Pokazujesz, że nie trzeba przepłacać, aby dokonać w życiu zmian na lepsze, a rzeczy odnowione nie są gorsze od nowych. W ten sposób uczysz najmłodsze pokolenie przedsiębiorczości.

Kolejnym aspektem edukacyjnym przy zakupie odnowionego iPhone’a jest nauka odpowiedzialności i troski o środowisko. Nie sztuką jest kupienie nowego smartfona i pozbycie się starego. Sztuką jest wykorzystanie sprzętu, który już został wyprodukowany i który nadal może być używany z taką samą satysfakcją jak przy nowym. Ciągłe dążenie do nowszych modeli sprawia, że producenci stale wypuszczają na rynek telefony coraz to nowszych generacji, a ilość odpadów elektronicznych z roku na rok jest coraz większa. Nie mówiąc już o śladzie węglowym, który wpływa niekorzystnie na środowisko. Dlatego zakup iPhone’a, w który tchnięto „nowe życie”, którego jakość nie odbiega od tej fabrycznej i który może swobodnie posłużyć kolejnym osobom, to oddanie hołdu planecie Ziemi.

iPhone’y ze świetnym funkcjami dla rodziny

„Co w rodzinie to nie zginie”, dlatego Apple łączy pokolenia i udostępnia możliwość skorzystania z tzw. chmury rodzinnej. Umożliwia ona Tobie i maksymalnie pięciu członkom rodziny łatwe udostępnianie książek Apple Books, plików multimedialnych iTunes, zakupów w App Store, albumu ze zdjęciami, kalendarza rodzinnego, planu rodzinnego Apple Music, Apple TV+, Apple Fitness+, Apple News+ itd.

Świetną opcją jest również wzajemna pomoc w znajdowaniu zaginionych urządzeń i udostępnianie swojej lokalizacji członkom rodziny. Poza tym możesz skonfigurować iPhone’y dla dzieci tak, aby ustawić limity czasu korzystania z określonych aplikacji, zarządzać zakupami i kontrolować sposób, w jaki korzystają ze swych urządzeń. Możesz również założyć konto Apple ID dla dziecka poniżej 13 roku życia. Takie funkcje bardzo się przydają.

Jeśli szukasz odpowiednich smartfonów dla całej rodziny, postaw na odnowione modele iPhone’a. Zyskasz telefony, które jakością techniczną i wizualną nie odbiegają od nowych modeli, a przy tym dają możliwość korzystania z ciekawych aplikacji i pozwalają zaoszczędzić pieniądze na inne rodzinne rozrywki i potrzeby.