Cyfryzacja zmienia społeczeństwo. iPhone’y towarzyszą tej zmianie, upraszczając i wzbogacając życie ludzi. Jednak rozwój sieci cyfrowych pochłania również dużo energii i innych zasobów. Szacuje się, że około 75 proc. śladu węglowego smartfona pochodzi z jego produkcji. Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie złotego środka, który pozwoli wydłużyć żywotność sprzętu. Przeczytaj jak odnowiony iPhone może pomóc w ochronie środowiska.

Czy wiedziałeś, że…?

W polskich gospodarstwach domowych przechowywanych jest ponad 29 mln nieużywanych telefonów komórkowych i smartfonów.  Oznacza to, że ​​zawarte w nich ważne surowce nie mogą być ponownie użyte (źródło). Znaczna część z tych urządzeń nadawałaby się do ponownego wykorzystania, gdyby tylko trafiły do tzw. renowacji. Wiele modeli iPhone’ów trafia do szuflady tylko dlatego, że właściciel smartfona postanowił kupić nowy model bezpośrednio od producenta lub w sklepie autoryzowanego sprzedawcy. A przecież wyprodukowanie jednego telefonu to wielkie straty dla środowiska.

  • Do wyprodukowania jednego smartfona o wadze 120 g trzeba zużyć ok. 70 kg surowców (głównie plastiku i szkła, metali szlachetnych) i wyemitować do atmosfery do 100 kg dwutlenku węgla.
  • W 2020 roku w Polsce sprzedano 8,53 mln nowych telefonów komórkowych i smartfonów, a każdy z nich zastąpił stare urządzenie.
  • Prawie połowa wszystkich Polaków po prostu pozostawia nieużywane urządzenie w szufladzie.
  • Zdaniem ekspertów złoża surowcowe indu i palladu, które są szczególnie potrzebne do produkcji smartfonów, wyczerpią się za około 25 lat.
  • Stare baterie w wielu telefonach komórkowych, które są przechowywane w szufladach lub w piwnicy, wydzielają toksyczne substancje i mogą powodować uszczerbek na zdrowiu.

Jaki prezent wybrać?

Jeśli weźmiesz pod uwagę, że każdy nowy iPhone, który kupujesz, przyczynia się do niszczenia środowiska i za kilkanaście lat możesz nie poznać otaczającej przyrody, czas działać przeciwko marnowaniu ważnych zasobów i rozsądnie ponownie wykorzystywać nadal działającą elektronikę. Jednym z takich rozwiązań jest zakup odnowionego smartfona. Wiemy, że na świecie jest zbyt wiele przedmiotów, zwłaszcza elektronicznych. Dlatego, zamiast wspierać produkcję kolejnych smartfonów, postaw na solidnie odnowione iPhone’y. Niech służą i dadzą odetchnąć środowisku.

Decyzja o zakupie odnowionego telefonu, wpływa na ograniczanie uwalniania szkodliwych zanieczyszczeń, które wywierają długotrwały wpływ na zużycie niewielkich obecnie dostępnych zasobów surowcowych. Ślad węglowy generowany przy produkcji gadżetów elektronicznych od podstaw jest także dość wysoki. Dlatego kupowanie odnowionych urządzeń pomaga w zachowaniu równowagi ekosystemu i niweluje niebezpieczny trend wyrzucania wciąż dobrych i funkcjonalnych sprzętów elektronicznych. Dzięki przywracaniu świetności iPhone’ów są ponownie odnowione, atrakcyjne i sprawne pod każdym względem.

Odnawianie lepsze niż recykling

Korzystanie z odnowionych urządzeń telefonicznych jest lepsze dla środowiska niż recykling. Chociaż recykling takich produktów ma pozytywny wpływ na przyrodę, to jest czasochłonny i energochłonny. Jest dość nieefektywny ze względu na masową generację odpadów. Niestety wielu części elektronicznych nie można poddać recyklingowi. Dlatego odnowione iPhone’y pomagają w realizacji idei ograniczania i ponownego wykorzystania. Zamiast odkładać do szuflady telefon, który się znudził lub przestał sprawnie działać, lepiej oddać go do laboratorium, w którym zostanie odświeżony i przywrócony niemal do stanu pierwotnego.

Twoja rodzina, bliscy i znajomy

Twoje dziecko prosi o nowego iPhone? Chcesz zrobić prezent żonie, mężowi, rodzicom lub innej bliskiej osobie? Załoga w Twojej firmie narzeka na niesprawne telefony, a Ciebie nie stać na wydatek, z którym wiąże się kupno nowych egzemplarzy? Nic straconego, zawsze możesz wybrać modele odnowione. Taki iPhone nie jest złym pomysłem na prezent, nie ma nic wspólnego z brakiem taktu, gustu itp. Wręcz przeciwnie – jest symbolem tego, że w cenie nowego, słabszego modelu, możesz podarować komuś telefon nowszej wersji, odnowiony, atrakcyjny wizualnie i sprawny technicznie.

Profesjonalnie odnowiony iPhone jest zapakowany w eleganckie pudełko, posiada wysokiej jakości kabel USB, igłę do otwierania tacki SIM oraz ma roczną gwarancję. Od nowego smartfona różni go przede wszystkim fakt, że jest produktem, który daje odetchnąć środowisku. To taki eko prezent dla przyjaciela, dziecka, partnera, pracownika itd., który jednocześnie jest fajnym, nowoczesnym gadżetem i wspiera ekologiczną ideę ochrony przyrody przed zanieczyszczeniami.

Jesteś “trendy” razy dwa

Jeśli wiesz, że jakościowy sprzęt może podnieść komfort życia, to zanim kupisz nowy model, spójrz na egzemplarze odnowione. One wcale nie są gorsze! Wręcz przeciwnie – są lepsze, bo wpisują się w najnowszy trend zero waste, który wspiera cel etyczny, ekologiczny, ekonomiczny i wizjonerski.

Odnowiony iPhone to:

  • oszczędność pieniędzy,
  • gwarancja jakości,
  • techniczny pewniak,
  • oddech dla środowiska,
  • doskonały eko prezent

Dzięki naszemu zespołowi kultowe modele iPhone’ów trafią do bliskich Ci osób bez zbędnego obciążania Twojego budżetu, a przy okazji zrobisz prezent naturze, odciążając ją od dodatkowych zanieczyszczeń.