Smartfon z drugiej ręki? A co z bakteriami, kurzem, innymi zanieczyszczeniami powstałymi przy użytkowaniu? Są osoby, które z tego powodu obawiają się kupna używanych iPhone’ów . Bo ktoś go dotykał, przykładał do ucha, mówił do mikrofonu, bo zarazki itd. Spieszymy rozwiać wszelkie wątpliwości i zaraz Ci udowodnimy, że możesz czerpać czystą przyjemność nie z używanego smartfona, ale odnowionego w HokoLab®.
Smartfon siedliskiem bakterii? – tak czy nie?
Smartfon, nieodłączny towarzysz telefonicznych rozmów, służbowe narzędzie, sprzęt do korzystania z rozrywki itd. Każdego dnia przeciętny Polak spędza ok. 3,5-4 godziny na korzystaniu ze swojego telefonu w różnych miejscach i sytuacjach. Podczas użytkowania na smartfonie gromadzą się zarazki, grzyby i bakterie, które mogą również obejmować różne patogeny, a nawet bakterie, które wywołują biegunkę. Dlatego, oprócz częstego mycia rąk, częścią zachowania codziennej higieny jest również regularne czyszczenie telefonu komórkowego. To jedyny sposób na zmniejszenie obciążenia drobnoustrojami.
Skoro więc na smartfonie gromadzi się tak wiele różnych zarazków, część osób ma obawy przed zakupem używanego iPhone’a. Nigdy nie wiadomo, kto i jak używał telefonu, czy go czyścił, czy na coś choruje itd. Takie obawy są jak najbardziej uzasadnione i rzeczywiście mogą zniechęcać do zakupu używanych modeli smartfonów. Co więc robić, gdy nie możesz sobie pozwolić na nowego iPhone’a, a słusznie obawiasz się zakupu używanego? Zawsze możesz wybrać telefon profesjonalnie odnowiony w laboratorium HokoLab®.
Czysta przyjemność z odnowionego iPhone’a od HokoLab®
Kupno iPhone’a, którego wcześniej ktoś używał, jest najbezpieczniejsze tylko w przypadku profesjonalnie odnowionych modeli. W HokoLab® przykładamy dużą wagę do czynników higienicznych, dzięki temu masz pewność, że telefon, który był przez kogoś użytkowany, czyli przykładany do ucha, twarzy, ust itd. jest dokładnie wyczyszczony i zdezynfekowany. Każdy sprzęt, który trafia do naszego laboratorium, jest poddawany kilku zabiegom czyszczenia:
- mechanicznym – posiadamy niezbędne narzędzia czyszczące m.in. szczotki, mini odkurzacze z dmuchawą, pędzelki, sprężone powietrze itp., dzięki którym usuwamy kurz, pył i inne nieczystości z głośników i środka smartfona;
- chemicznym – usuwanie substancji osiadłych na elementach telefonu. Pomaga w tym czyszczenie chemiczne w wanience ultradźwiękowej z izopropanolem;
- promieniowanie UV – to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji przedmiotów. Dzięki zastosowaniu lampy ultrafioletowej dezaktywowana i likwidowana jest zdecydowana większość bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów.
Dzięki takiemu kompleksowemu czyszczeniu masz pewność, że iPhone, który trafia do Twoich rąk, jest w pełni czysty, zdezynfekowany i może być z przyjemnością użytkowany – zupełnie jak nowy.
Jak dbać o czystość iPhone’a na co dzień? – kilka praktycznych porad
Rzadko kto czyści swój smartfon regularnie i dokładnie. Większość osób robi to tylko od czasu do czasu i szybko np. wycierając telefon o ubranie. Za pomocą kilku prostych sztuczek możesz codziennie utrzymywać swój odnowiony, czyściutki i zdezynfekowanych przez nas iPhone w czystości.
Apple niedawno zaktualizowało swoje zalecenia dotyczące higieny smartfonów. Zgodnie z instrukcją, aktualne modele iPhone’a (od 11 do 13) można czyścić ściereczką nasączoną roztworem z 70% alkoholem izopropylowym lub chusteczkami dezynfekującymi. Trzeba jednak uważać, aby wilgoć nie dostała się do otworów urządzenia, dlatego należy unikać bezpośredniego spryskiwania urządzeń środkami czyszczącymi lub płynami.
Poza tym:
- Do czyszczenia używaj ściereczek z mikrofibry. Nie korzystaj z koszulki, spodni ani innych elementów garderoby, najlepiej używaj do czyszczenia specjalnych szmatek. Ściereczki z mikrofibry są idealne, ponieważ dobrze wchłaniają kurz i tłuszcz. Czyszczenie należy wykonywać codziennie i przy niepodświetlonym ekranie, ponieważ jest to najlepszy sposób na zobaczenie brudu i smug. Porzuć ręczniki papierowe, ponieważ mogą pozostawiać rysy na wyświetlaczu. Ostrożnie również używaj wilgotnych ściereczek do czyszczenia okularów, ponieważ mogą one zniszczyć odporną na tłuszcz powłokę urządzenia.
- Unikaj mocnych detergentów. Po wyczyszczeniu ściereczką należy oczywiście również zdezynfekować iPhone. Nie myśl nawet o płynach do mycia szyb i płynach do mycia naczyń, ponieważ są zbyt agresywne dla wyświetlaczy smartfonów. Wykorzystaj dostępne na rynku płyny dezynfekujące bez alkoholu, które stworzono specjalnie dla telefonów komórkowych. Pamiętaj, że preparatu nie należy nakładać bezpośrednio na wyświetlacz, lecz spryskać ściereczkę z mikrofibry i nią przetrzeć urządzenie.
Modele takie jak iPhone XS i starsze należy czyścić wyłącznie miękką, lekko zwilżoną, niestrzępiącą się ściereczką. Starsze iPhone’y należy czyścić tylko suchą szmatką.
Jeśli będziesz trzymać się tych zaleceń, Twój smartfon na pewno pozostanie czysty i zdezynfekowany.